Uzasadnienie
W dniu 15 lipca 2010 r. (data stempla urzędu pocztowego) została nadana skarga U. S. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2010 r., znak: [...].
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru w/w postanowienie, skierowane na adres wskazany przez skarżącą, zostało odebrane w dniu 14 czerwca 2010 r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 14 lipca 2010 r. tj. po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia postanowienia skarżącej (uwzględniając art. 83 § 2 ppsa).
Z akt sprawy wynika, że postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2010 r., znak: [...] zostało odebrane prze męża skarżącej będącego osoba uprawnioną do odbioru w dniu [...] czerwca 2010 r., zaś skarga nadana została w dniu [...] lipca 2010 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu do jej wniesienia.
Podkreślenia wymaga fakt, że postanowieniem z dnia [...] października 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił U. S. przywrócenia terminu do wniesienia niniejszej skargi. Zażalenie na postanowienie z dnia [...] października 2010 r. zostało oddalone przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia [...] stycznia 2011 r.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt. 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.