Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 19 listopada 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił K. J. przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym ustanowienie radcy prawnego.
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 poz. 270 ze zm., zwana dalej p.p.s.a.), zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, odpis przedmiotowego postanowienia z dnia 19 listopada 2013 r. wraz ze stosownym pouczeniem został doręczony skarżącemu w dniu 29 listopada 2013 r.
Pismem z dnia 16 grudnia 2013 r. (data nadania w UP), uzupełnionym pismem z dnia 18 stycznia 2014 r. skarżący wniósł zażalenie na ww. postanowienie.
Zażalenie zostało wniesione po upływie ustawowego terminu do jego wniesienia, bowiem termin ten upływał z dniem 6 grudnia 2013 r.
Zgodnie z art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Stosownie do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji postanowienia.