Uzasadnienie
Pismem z dnia 31 maja 2012 r. F. N. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] kwietnia 2012 r., znak: [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.
Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lipca 2012 r. skarżący został wezwany do usunięcia braku formalnego skargi poprzez nadesłanie 3 egz. jej odpisu, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
W wymienionym zarządzeniu, stanowiącym wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi, zawarto pouczenie, iż nie nadesłanie wymaganych odpisów skargi w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania spowoduje odrzucenie skargi (art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.).
W tym miejscu należy wskazać, że zgodnie z art. 47 § 1 p.p.s.a., do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. Zgodnie zaś z art. 49 § 1 p.p.s.a. jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej.
Odpis ww. zarządzenia został doręczony skarżącemu w dniu 19 lipca 2012 r. (k. 12 akt sąd.), więc termin do nadesłania wymaganych odpisów skargi upłynął skarżącemu w dniu 19 lipca 2012 r.
W zakreślonym terminie nie nadesłano odpisów skargi.
Z tych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w punkcie pierwszym postanowienia.
Na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w punkcie drugim postanowienia.