Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru zaskarżona decyzja została doręczona skarżącej I.S. w dniu 16 czerwca 2014 r. zaś skarżącemu M.W. w dniu 23 czerwca 2014 r. W związku z tym, termin do wniesienia skargi dla I.S. upłynął z dniem 16 lipca 2014 r., zaś dla M.W. z dniem 23 lipca 2014 r.
Z akt sprawy wynika, że skarga I.S. i M.W. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2014 r. nr [...] została wniesiona przez skarżących w dniu 18 lipca 2014 r. osobiście w biurze podawczym organu (data prezentaty organu - k.2 akt sądowych), co skarżący potwierdzili również w nadesłanym do Sądu piśmie z dnia 16 września 2014 r.
Mając na względzie powyższe stwierdzić należy, iż skarga I.S. została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego też względu, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.