Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 12 czerwca 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę (...) Sp. z o.o. z siedzibą w (...) na decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia (...) maj 2012 roku znak: (...) w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej.
Na powyższe postanowienie w dniu 17 lipca 2013 r. skarżąca złożyła do tut. Sądu skargę kasacyjną.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 23 lipca 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny wezwał skarżącą do podpisania skargi kasacyjnej przez osobę sporządzającą skargę kasacyjną. W przypadku gdy skarga kasacyjna została sporządzona przez pełnomocnika profesjonalnego wezwał do nadesłania stosownego pełnomocnictwa oraz dokumentu określającego sposób reprezentacji strony skarżącej (odpis z KRS), aktualnego na dzień udzielenia pełnomocnictwa w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Powyższe zarządzenie skarżąca otrzymała w dniu 30 lipca 2013 roku. Termin na jego wykonanie upłynął w dniu 6 sierpnia 2013 roku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zm.), dalej zwanej "p.p.s.a." wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do dyspozycji art. 175 § 1 w/w ustawy skarga kasacyjna powinna być sporządzona przez adwokata lub radcę prawnego.
W niniejszej sprawie skarga kasacyjna nie została sporządzona i podpisana przez adwokata lub radcę prawnego.
Z tego też względu, na podstawie art. 178 w zw. z art. 175 § 1 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.