Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 28 stycznia 2008 r. referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sadowych K. W. Postanowienie to zawierało pouczenie, iż przysługuje na nie sprzeciw do sądu administracyjnego w terminie 7 dni
Skarżąca otrzymała ww. postanowienie referendarza sadowego w dniu 7 lutego 2008 r., zatem wyznaczony 7 - dniowy termin minął w dniu 14 lutego 2008 r.
Zgodnie z art. 259 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, a także sprzeciw wniesiony przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego, niezawierający uzasadnienia, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 259 § 2 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.