Uzasadnienie
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 - dalej: p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Na podstawie zaś art. 47 p.p.s.a. do pisma strony należy dołączyć jego odpisy dla doręczenia ich stronom. Odpisami mogą być także uwierzytelnione fotokopie bądź uwierzytelnione wydruki poczty elektronicznej. Celem ww. przepisów jest umożliwienie innym stronom postępowania ustosunkowanie się do wniesionego pisma procesowego i obronę swych praw.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 29 sierpnia 2014 r. wezwano skarżących do nadesłania solidarnie 2 odpisów skargi oraz do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych, w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Przesyłkę zawierającą powyższe zarządzenie doręczono skarżącemu S.D. w dniu 5 września 2014 r. (k.18 akt sądowych) i A.D. również w dniu 5 września 2014 r. (k.19 akt sądowych). Zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał dla obu skarżących w dniu 12 września 2014 r.
Z akt sprawy wynika, że w zakreślonym terminie skarżący uiścili wpis sądowy od skargi, nie nadesłali zaś odpisów skargi wymaganych w celu nadania skardze dalszego biegu.
Skoro zatem nie uzupełniono braków formalnych skargi, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzeczono jak sentencji postanowienia. O zwrocie wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.