Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 16 maja 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 1773/17

Metryka

Sąd
Dnia 16 maja 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Grzegorz Rudnicki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 maja 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi R. B., A. G., W. P. i [...] w [...] na decyzję [...]Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...]maja 2017 r. Nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania wznowieniowego postanawia odrzucić skargę [...] z siedzibą w [...]

Uzasadnienie

Stosownie do art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369, dalej p.p.s.a.), skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym.

Ponadto na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 24 października 2017 r. [...] z siedzibą w [...] została wezwana do usunięcia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie dokumentu określającego umocowanie do reprezentowania Spółki, tj. odpisu z KRS Spółki, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie Spółce doręczono na wskazany w skardze adres w dniu 6 listopada 2017 r., zatem termin do uzupełnienia tego braku formalnego upłynął z dniem 13 listopada 2017 r. (poniedziałek). W zakreślonym terminie do niniejszej sprawy nie wpłynęła wymagana korespondencja.

Biorąc pod uwagę powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. orzekł o odrzuceniu skargi [...] z siedzibą w [...].

Pod tą sygnaturą także: dokument z 21 czerwca 2018 r., dokument z 17 maja 2018 r., dokument z 4 kwietnia 2018 r., dokument z 12 lutego 2018 r., dokument z 27 grudnia 2017 r., dokument z 8 grudnia 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.