Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Stosownie zaś do § 2 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów, z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193 ze zm.), wpis w niniejszej sprawie wynosi 500 zł.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 4 września 2014 r. wezwano oboje skarżących do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 złotych, w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia skarżącej A.O. doręczono w dniu 12 września 2014 r. (dowód - k.11 akt sądowych), a skarżącemu S.O. doręczono w dniu 25 września 2014 r. (dowód - k.12 akt sądowych), a zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upływał: dla skarżącej A.O. w dniu 19 września 2014 r. zaś dla skarżącego S.O. w dniu 2 października 2014 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ustalono, że do niniejszej sprawy uiszczono wpis sądowy od skargi, we właściwej wysokości, w dniu 2 października 2014 r. (dowód - k. 15 akt sądowych).
Stwierdzić zatem należy, że w imieniu A.O. wpis sądowy od skargi został uiszczony z uchybieniem terminu, dlatego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu.