Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 kwietnia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę B. sp. z o.o. w [...] na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2008 r., znak: [...], w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji.
Wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącej spółki w dniu 8 czerwca 2009 r..
W dniu 9 lipca 2009 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) B. sp. z o.o. w [...] reprezentowana przez radcę prawnego E. C. złożyła skargę kasacyjną od wyroku Sądu z dnia 7 kwietnia 2009 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 173 § 1 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. -Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, wniesiona w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.
Na podstawie art. 178 w/w ustawy sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie pełnomocnik skarżącej spółki otrzymała wyrok wraz z uzasadnieniem w dniu 8 czerwca 2009 r., a więc 30 dniowy termin do złożenia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 8 lipca r. Skarżąca złożyła zaś skargę kasacyjną od wyroku nadając ją drogą pocztową w dniu 9 lipca 2008 r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu do jej złożenia.
Mając powyższe na uwadze, wobec niezachowania terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono jak w sentencji postanowienia.