Uzasadnienie
Zgodnie z art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji (w tym od zażalenia), pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Stosownie do art. 220 § 3 zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Stosownie do treści art. 47 w związku z art. 194 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270) do zażalenia należy dołączyć jego odpisy dla doręczenia ich stronom. Odpisami mogą być także uwierzytelnione fotokopie bądź uwierzytelnione wydruki poczty elektronicznej.
W przedmiotowej sprawie w dniu 18 grudnia 2007 r. do sądu wpłynęło zażalenie M. B. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 listopada 2007 r. w przedmiocie wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji. M. B. wezwana została do uiszczenia wpisu od w/w zażalenia oraz do nadesłania 3 odpisów zażalenia, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu oraz wezwanie do nadesłania odpisów zażalenia doręczone zostały M. B. w dniu 8 stycznia 2008r. (termin upływał więc w dniu 15 stycznia 2008 r.). W zakreślonym terminie M. B. nie uiściła wpisu od zażalenia na postanowienie z 30 listopada 2007r. oraz nie nadesłała jego odpisów.
W związku z powyższym należało orzec jak w sentencji postanowienia, na podstawie art. 220 § 3 oraz na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).