Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 25 września 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił K. B. przywrócenia terminu do wniesienia skargi do Sądu.
W dniu 23 października 2013 r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęło zażalenie K. Sp. z o. o. z siedzibą w K. na ww. postanowienie Sądu z dnia 25 września 2013 r., które zostało przekazane według właściwości przez Naczelny Sąd Administracyjny.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, postanowienie Sądu z dnia 25 września 2013 r. zostało doręczone K. Sp. z o. o. z siedzibą w K. w dniu 1 października 2013 r. W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 8 października 2013 r., tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 25 września 2013 r. zostało nadesłane przez K. Sp. z o. o. z siedzibą w K. w dniu 12 października 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu. Nie ma znaczenia dla sprawy błędne oznaczenie adresata poprzez wskazanie na kopercie Naczelnego Sądu Administracyjnego zamiast Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Bezspornym jest, iż zażalenie zostało nadane w dniu 12 października 2013 r., a zatem po upływie ustawowego siedmiodniowego terminu do jego wniesienia.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) orzekł jak w sentencji postanowienia.