Uzasadnienie
E. S. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2008 r. znak [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Zgodnie z art. 220 § 3 w/w ustawy, Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Zarządzeniem z dnia 3 lutego 2009 r. wezwano skarżącego do usunięcia braków formalnych skargi w terminie 7 dni - poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 500 (pięciuset) złotych oraz nadesłanie 6 egzemplarza odpisu skargi - pod rygorem odrzucenia skargi. Z akt sprawy wynika, iż wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 16 lutego 2009 r.
W dniu 23 lutego 2009 r. wpłynął wniosek E. S. o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych. Wraz z wnioskiem nadesłał 6 egzemplarzy odpisu skargi.
Postanowieniem z dnia 18 marca 2009 r. referendarz sądowy odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienia adwokata.
Zarządzeniem z dnia 28 kwietnia 2009 r. wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia z 3 lutego 2009 r. w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Z akt sprawy wynika, iż wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 11 maja 2009 r. Termin do dokonania ww. zarządzenia upłynął z dniem 18 maja 2009 r.
Stwierdzono, iż do dnia 16 czerwca 2009 r. nie wpłynęła do Sądu żadna kwota z tytułu należnego wpisu sądowego.
W terminie zakreślonym przez Sąd, skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego, dlatego też na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz 220 § 3 ww. ustawy, należało orzec jak w sentencji postanowienia.