Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 czerwca 2009 r., sygn. akt VII SA/Wa 1863/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA - Leszek Kamiński
Rozpoznanie
w dniu 2 czerwca 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi K. M. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego postanawia: odmówić K. M. sporządzenia uzasadnienia wyroku Sądu z dnia 5 lutego 2009 r.

Uzasadnienie

Po rozpoznaniu skargi K. M. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 5 lutego 2009 r. oddalił skargę.

W dniu 6 marca 2009 r. do Sądu wpłynął wniosek skarżącej o przywrócenie terminu do sporządzenia uzasadnienia wyroku wraz z wnioskiem o jego sporządzenie.

Postanowieniem z dnia 15 kwietnia 2009 r. odmówiono K. M. przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku, a skarżąca w ustawowym terminie nie wniosła na nie zażalenia.

W dniu 30 kwietnia 2009 r. do Sądu wpłynęło kolejne pismo skarżącej o wydanie wyroku wraz z uzasadnieniem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje

Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. nr 153, poz. 1270) w sprawach w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni, od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.

W niniejszej sprawie wyrok został wydany w dniu 5 lutego 2009 r. czyli termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął z dniem 12 lutego 2009 r.

Z akt sprawy wynika, że skarżąca złożyła wniosek o przywrócenie terminu do dokonania powyższej czynności, ale wskutek nieuprawdopodobnienia, że uchybienie terminu nastąpiło bez jej winy, Sąd postanowieniem z dnia 15 kwietnia 2009 r. odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku. Skarżąca na powyższe postanowienie nie wniosła zażalenia. Z tego względu, stwierdzić należy, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia został złożony z uchybieniem ustawowego terminu.

Mając na uwadze powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 141 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 15 kwietnia 2009 r., dokument z 5 lutego 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.