Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 grudnia 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 1909/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Izabela Ostrowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 grudnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. O. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2018 r. znak [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Strona skarżąca wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2018 r., znak [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.

W skardze został zawarty wniosek o przyznanie prawa pomocy.

Postanowieniem referendarza sądowego z dnia 28 września 2018 r. odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia pełnomocnika z urzędu. Po rozpoznaniu sprzeciwu, postanowieniem z dnia 7 listopada 2018 r. utrzymano w mocy zaskarżone postanowienie.

Następnie zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 7 listopada 2018 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 13 listopada 2018 r., zatem wyznaczony termin upłynął z dniem 20 listopada 2018 r.

Po sprawdzeniu w Rejestrze Opłat Sądowych ustalono, że do dnia 8 grudnia 2018 r. nie zidentyfikowano do niniejszej sprawy wpłaty z tytułu wpisu sądowego od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

W myśl art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.) sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd na podstawie art. 220 § 3 w/w ustawy.

W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi, zatem skargę należało odrzucić.

Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynność strony skarżącej, od której zależała skuteczność skargi nie została wykonana w terminie, stwierdzić należy, iż skarga wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga zaś podlega odrzuceniu.

W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skargę odrzucono.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 listopada 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.