Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 25 maja 2015 r., sygn. akt VII SA/Wa 1914/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Izabela Ostrowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 25 maja 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi H. P. na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2014 r., nr [...] w przedmiocie nieuwzględnienia zarzutów w sprawie prowadzenia postępowania egzekucyjnego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

H. P. w dniu 13 lutego 2015 r. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2014 r., nr [...] utrzymującą w mocy postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego [...] z dnia [...] maja 2014 r., nr [...], którym nie uwzględniono zarzutów wniesionych przez H. P., w związku z prowadzonym na podstawie tytułu wykonawczego Nr [...]z dnia [...] kwietnia 2014 r. postepowaniem egzekucyjnym wszczętym celem wyegzekwowania obowiązku wynikającego z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego [...] z dnia [...] marca 2012 r., nr [...] nakazującej dokonanie rozbiórki budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego na działce nr ew. [...] przy [...] [...] w B. Zarządzeniem z dnia 12 września 2014 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi wniesionej na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2014 r. w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącej przy piśmie z dnia 19 września 2014 r.- w dniu 24 października 2014 r.

W dniu 6 listopada 2014 r. wpłynął wniosek H. P. o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi tj. złożenia wniosku o przyznanie prawa pomocy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 30 grudnia 2014 r. odmówił H. P. przywrócenia terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi.

H. P. wniosła zażalenie na ww. postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 29 kwietnia 2015 r., sygn. akt II OZ 318/15 oddalił zażalenie H. P. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 grudnia 2015 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Skarga podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Z art. 220 § 3 p.p.s.a. wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. W niniejszej sprawie strona skarżąca została w sposób prawidłowy wezwana do uiszczenia wpisu od skargi oraz pouczona o skutkach jego nieuiszczenia. Termin do uiszczenia opłaty sądowej od skargi, upłynął bezskutecznie w dniu 31 października 2014 r.

Ponieważ Sąd prawomocnie odmówił skarżącej przywrócenia terminu do usunięcia braków formalnych skargi, uznać należy, że skarżąca nie dokonała tych czynności w terminie, co skutkuje odrzuceniem skargi.

Mając na względzie powyższe, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 w zw. z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia

Pod tą sygnaturą także: dokument z 23 maja 2016 r., dokument z 10 lutego 2015 r., dokument z 30 grudnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.