Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 5 września 2011 r., sygn. akt VII SA/Wa 1932/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Paweł Groński przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 5 września 2011 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi U. F. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] sierpnia 2010 r. sygn. [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 24 marca 2011 r., sygn. akt VII SA/Wa 1932/10 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę U. F. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] sierpnia 2010 r. sygn. [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania

Skargę kasacyjną od powyższego wyroku wniosła U. F..

Zarządzeniem z dnia 28 czerwca 2011 roku Przewodniczący Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał skarżącą do uiszczenia, w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej wpisu sądowego w kwocie 100,00 zł, stosownie do treści § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 221, poz. 2193).

Powyższe zarządzenie zostało skutecznie doręczone stronie skarżącej w dniu 1 lipca 2011 roku. Pomimo prawidłowo doręczonego wezwania, skarżąca nie uzupełniła braku fiskalnego skargi kasacyjnej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami, o których mowa w § 1, są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania (art. 230 § 2 ustawy p.p.s.a.). Wpis stosunkowy pobiera się w sprawach, w których przedmiotem zaskarżenia są należności pieniężne. W innych sprawach pobiera się w wpis stały (art. 231 ustawy p.p.s.a.).

Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie strona skarżąca została zobowiązana do uiszczenia w zakreślonym terminie, wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w wysokości 100,00 zł. Z akt sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej zostało prawidłowo doręczone stronie skarżącej w dniu 1 lipca 2011 roku, a zatem termin do wykonania wezwania upływał w dniu 8 lipca 2011 roku. W zakreślonym terminie strona skarżąca nie uiściła wymaganego wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Z tych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, działając na podstawie art. 220 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, odrzucił skargę kasacyjną.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 24 marca 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.