Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 14 lipca 2015 r., sygn. akt VII SA/Wa 1944/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Jolanta Augustyniak-Pęczkowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 14 lipca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi Stowarzyszenia [...] na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2014 r., znak: [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 27 marca 2015 r., sporządzonym w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 25 marca 2015 r., wezwano stronę skarżącą - Stowarzyszenie [...], do uzupełnienia braków formalnych skargi na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2014 r., znak: [...],w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez nadesłanie listy członków Stowarzyszenia oraz nadesłanie pełnomocnictwa upoważniającego B. M. do reprezentowania Stowarzyszenia przed sądem administracyjnym, udzielonego przez wszystkich członków Stowarzyszenia, lub poprzez podpisanie skargi przez wszystkich członków Stowarzyszenia. Wezwanie zostało doręczone w dniu 13 kwietnia 2015 r. (pismo Poczty Polskiej S.A. - k. 51 akt sądowych) a zatem termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał w dniu 20 kwietnia 2015 r. W wyznaczonym terminie strona skarżąca nie uzupełniła braków formalnych skargi.

Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.), dalej "p.p.s.a.", jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Zwrócić należy uwagę, że dla oceny dochowania terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi należy stosować takie same reguły jakie przyjmuje się dla oceny dochowania terminu do wniesienia skargi lub innych pism wszczynających postępowanie przed sądem.

Strona skarżąca pomimo wezwania nie uzupełniła braków formalnych skargi poprzez nadesłanie w terminie do dnia 20 kwietnia 2015 r. listy członków Stowarzyszenia oraz pełnomocnictwa upoważniającego B. M. do reprezentowania Stowarzyszenia przed sądem administracyjnym, udzielonego przez wszystkich członków Stowarzyszenia. Nie nadesłała również w ww. terminie skargi podpisanej przez wszystkich członków Stowarzyszenia.

Mając powyższe na uwadze Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 1 czerwca 2015 r., dokument z 28 listopada 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.