Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 lutego 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Z. B. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...].
Pismem z dnia 11 lutego 2008r. skarżący wniósł do Sądu o nadesłanie odpisu wyroku ogłoszonego w dniu 7 lutego 2008r., który po uiszczeniu opłaty kancelaryjnej został mu doręczony.
W dniu 31 marca 2008r. (data stempla biura podawczego) skarżący wniósł o doręczenie mu odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Prośbę swą skarżący uzasadnił tym, że z przeżywanych emocji związanych ze sprawą w nadesłanym wcześniej piśmie przeoczył tak istotny zwrot "wraz z uzasadnieniem" i dlatego otrzymał jedynie odpis sentencji wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) w sprawach w których oddalono skargę uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie wyrok został wydany w dniu 7 lutego 2008r. Wnioskodawca - Z. B. wystąpił do Sądu z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia wyroku w dniu 26 marca 2008r (data stempla urzędu pocztowego). Jednakże termin do złożenia takiego wniosku upłynął w dniu 14 lutego 2008r. Do Sądu wniosek wpłynął w dniu 31 marca 2008r (data stempla biura podawczego), a zatem z uchybieniem terminu do jego wniesienia.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) orzeczono, jak w sentencji postanowienia.