Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 2 grudnia 2008r. Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwano skarżących M.P., S. P., L.S. do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2008r. w wysokości 500,00 złotych w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że skarżący L.S. otrzymał ww. wezwania w dniu 11 grudnia 2008r., a zatem siedmiodniowy termin upłynął z dniem 18 grudnia 2008r.
Podkreślić należy, iż w tym czasie skarżący L.S. nie wnosił wniosku o przyznanie prawa pomocy, a zatem był zobowiązany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ustalono, że do dnia 18 marca 2009r. skarżący L.S. nie uiścił wpisu sądowego.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy. Zgodnie zaś z art. 220 § 1 ww. ustawy Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
Wobec powyższego na podstawie art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.