Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 12 grudnia 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 1966/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Marta Kołtun-Kulik przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 12 grudnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. W. i J. W. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] maja 2018 r. znak: [...] w przedmiocie umorzenia postępowania zażaleniowego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę M. W. i J. W.

Uzasadnienie

Skarżący D. W., M. W., M. W. i J. W. - pismem z dnia [...] lipca 2018 r. - wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z [...] maja 2018 r. znak: [...] umarzające postępowanie zażaleniowe wobec M. W. i J. W., którzy zaskarżyli postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z [...] stycznia 2018 r., nr [...]. Tym ostatnim postanowieniem organ I instancji odmówił wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie stwierdzenia nieważności postanowienia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z [...] września 2003 r., nr [...].

Pismem z 27 sierpnia 2018 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 23 sierpnia 2018 r., skarżący M. W. i J. W. zostali wezwani solidarnie do uiszczenia wpisu sądowego - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Korespondencja ta została doręczona skarżącym w dniu 13 września 2018 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 20 września 2018 r. Do dnia 29 listopada 2018 r. w Rejestrze Opłat Sądowych nie odnotowano opłaty do niniejszej sprawy.

Postanowieniem z 11 grudnia 212 r., sygn. akt VII SA/Wa 1966/18 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę D. W. i M. W. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j. t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej P.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Ponadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należny wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy Sądu, o czym skarżący zostali pouczeni.

Skarżący M. W. i J. W. dnia 13 września 2018 r. zostali skutecznie wezwani do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 23 sierpnia 2018 r., o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skarżący. Wobec tego ostatnim dniem ustawowego, siedmiodniowego terminu do uiszczenia wpisu był 20 września 2018 r. W zakreślonym terminie skarżący nie uiścili wpisu (vide informacja z 4 grudnia 2018 r. k. 41 akt sądowych), wobec czego skarga podlega odrzuceniu.

Mając na względzie powyższe Sąd orzekł jak w postanowieniu, w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 11 grudnia 2018 r., dokument z 19 października 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.