Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 - zwanej dalej p.p.s.a.), skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym. Jednym z takich wymagań, stosownie do art. 47 § 1 p.p.s.a, jest obowiązek dołączenia do pisma jego odpisów i odpisów załączników dla doręczenia ich stronom.
Jednocześnie, zgodnie z art. 49 § 1 p.p.s.a., jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. W przypadku zaś nieuzupełnienia w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi, na mocy art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd skargę odrzuca.
Zarządzeniem z dnia 23 września 2013 r. wezwano stronę skarżącą do nadesłania 2 odpisów skargi oraz do uiszczenia wpisu sądowego, w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżącemu M.W. wezwanie doręczono 3 października 2013 r. (dowód - k.18), a zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał w dniu 10 października 2013 r.
Z akt sprawy wynika, że skarżący w zakreślonym terminie nie wykonał zarządzenia Sądu, tj. nie złożył do akt sprawy brakujących odpisów skargi.
Jednocześnie nadmienić należy, że skarżący - w zakreślonym do uzupełnienia braków formalnych skargi terminie - złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy rozpatrzony pozytywnie postanowieniem z dnia 20 listopada 2013 r. Wraz z wnioskiem nie nadesłał jednak odpisów skargi.
Skoro zatem nie uzupełniono braków formalnych skargi w terminie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.