Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 29 września 2014 r. doręczonym przy piśmie z dnia 2 października ubr. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżącego, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi, o wpłacenie na konto Sądu wpisu sądowego.
Skarżący złożył zażalenie na ww. zarządzenie. Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu ww. zażalenia na mocy postanowienia z dnia 30 października 2014 r. oddalił je.
Następnie na mocy zarządzenia z dnia 14 listopada 2014 r. skarżący został zobowiązany do wykonania wskazanego na wstępie zarządzenia z dnia 29 września 2014 r., wzywającego do wpłacenia na konto Sądu wpisu sądowego. Zarządzenie z dnia 14 listopada 2014 r. powinno być wykonane w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący otrzymał ww. wezwanie Sądu (przy piśmie z dnia 20 listopada 2014 r.) w dniu 27 listopada 2014 r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 4 grudnia ubr. Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów ustalono, że na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota z tytułu należnego wpisu sądowego od skarżącego.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.