Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 10 grudnia 2007r. doręczonym przy piśmie z dnia 18 grudnia 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał skarżących, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500 zł.
Skarżący otrzymali w/w pismo Sądu w dniu 2 stycznia 2008r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin mijał w dniu 9 stycznia 2008r.
W dniu 8 stycznia 2008r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) skarżący S. M. i I. K. złożyli wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata.
Postanowieniem z dnia 26 lutego 2008r. referendarz sądowy przyznał skarżącym prawo pomocy w zakresie częściowym poprzez zwolnienie z wpisu od skargi w wysokości 300 zł w pozostałym zaś zakresie wniosek oddalił.
Odpis postanowienia został doręczony skarżącym w dniu 11 marca 2008r.
Na w/w postanowienie nie wpłynął sprzeciw do sądu.
W związku z powyższym postanowieniem, zarządzeniem z dnia 7 kwietnia 2008r. skarżący S. M. i I. K. zostali wezwani do wykonania zarządzenia z dnia 10 grudnia 2007r. dotyczącego uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 500 zł, zatem do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200zł.
Skarżący otrzymali powyższe pismo Sądu w dniu 23 kwietnia 2008r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin do uiszczenia wpisu sądowego minął w dniu 30 kwietnia 2008r. Do dnia dzisiejszego na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota tytułem należnego wpisu sądowego.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 w/w ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.