Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 14 grudnia 2012 r., sygn. akt VII SA/Wa 2130/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Elżbieta Zielińska – Śpiewak
Rozpoznanie
w dniu 14 grudnia 2012 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. B. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: odmowy stwierdzenia nieważności decyzji postanawia: I. odrzucić skargę kasacyjną P. Sp. z o. o. Oddział Regionalny w P., II. zwrócić uczestnikowi postępowania P. Sp. z o. o. Oddział Regionalny w P. z kasy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie kwotę 100,00 złotych tytułem zwrotu uiszczonego wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 8 sierpnia 2012 r. uchylił zaskarżoną decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej decyzji odmawiającą stwierdzenia, na wniosek K. K. i J. B. nieważności decyzji Starosty [...] z dnia [...] Nr [...] znak: [...] zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej P. S.A. pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej – wieży o konstrukcji stalowej i kontenera technicznego na działce nr ewid. [...], Obr. [...], położonej przy ul. [...] w O. Pismem z dnia 8 listopada 2012 r. P. Sp. z o.o. wniosła do Sądu skargę kasacyjną od powyższego wyroku z dnia 8 sierpnia 2012 r., sporządzoną przez pełnomocnika radcę prawnego T. M. Zarządzeniem z dnia 14 listopada 2012 r. Przewodniczącego Wydziału VII wezwano pełnomocnika P. Sp. z o. o. do usunięcia braków formalnych poprzez złożenie 15 egzemplarzy odpisów skargi kasacyjnej poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.

Zarządzenie doręczono pełnomocnikowi spółki w dniu 19 listopada 2012 r. a zatem termin do usunięcia braku formalnego skargi kasacyjnej upływał z dniem 26 listopada 2012 r.

Pełnomocnik spółki wraz z wniesieniem skargi kasacyjnej uiścił wpis sądowy od skargi kasacyjnej, lecz do dnia dzisiejszego nie nadesłał 15 odpisów skargi kasacyjnej poświadczonych za zgodność z oryginałem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga kasacyjna podlegała odrzuceniu.

Przepis art. 176 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270; dalej: p.p.s.a.), wprowadził dwojakiego rodzaju wymagania, jakim powinna odpowiadać skarga kasacyjna. Przede wszystkim skarga kasacyjna powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia ze wskazaniem czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części, przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie, wniosek o uchylenie lub zmianę orzeczenia z oznaczeniem zakresu żądanego uchylenia lub zmiany. Jak każde pismo strony skarga kasacyjna powinna zawierać elementy wskazane w art. 46 i 47 p.p.s.a.. Ponadto, do pisma należy dołączyć jego odpisy dla doręczenia ich stronom (art. 47 § 1 p.p.s.a.).

Zgodnie z treścią art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną(...), której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W niniejszej sprawie zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału, wezwano pełnomocnika P. Sp. z o. o. Oddział Regionalny w P. do nadesłania 15 egzemplarzy odpisów skargi kasacyjnej w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.

Pomimo upływu terminu pełnomocnik nie przesłał jednak żądanych 15 odpisów skargi kasacyjnej, co uniemożliwia nadanie skardze kasacyjnej dalszego biegu.

Z powyższych względów, na podstawie art. 178 w zw. z art. 47 § 1 p.p.s.a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, orzekł jak w sentencji postanowienia. O kosztach orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 8 sierpnia 2012 r., dokument z 10 kwietnia 2012 r., dokument z 1 grudnia 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.