Uzasadnienie
Postanowieniem z 9 stycznia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę E. Z. i Z. G. jako wniesioną po terminie.
Jak wynika z akt postępowania, odpisy postanowienia zostały przesłane stronom postępowania. Skarżący E. Z. otrzymał odpis postanowienia w dniu 17 stycznia 2017 r. - co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru (k-40).
W dniu 10 lutego 2017 r. skarżący E. Z. złożył bezpośrednio w Naczelnym Sądzie Administracyjnym zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 9 stycznia 2017 r. Naczelny Sąd Administracyjny przekazał powyższe zażalenie według właściwości do tut. Sądu w dniu 15 lutego 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 197 § 2 w związku z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2016, poz. 718) - dalej "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne a także zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało skarżącemu w dniu 17 stycznia 2017 r., zatem termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 24 stycznia 2017 r.
Zażalenie E. Z. zostało złożone w Naczelnym Sądzie Administracyjnym dopiero w dniu 10 lutego 2017 r. a przekazane do tut. Sądu 15 lutego 2017 r., a więc po upływie zakreślonego terminu. Zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Na marginesie zauważyć należy, że na postanowienie Sądu z dnia 9 stycznia 2017 r. zażalenie wniósł również Z. G. i zażalenie to zostało wniesione w dniu 27 stycznia 2017 r. z zachowaniem ustawowego terminu.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.