Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 listopada 2012 r., sygn. akt VII SA/Wa 2164/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący: Sędzia WSA – Izabela Ostrowska
Rozpoznanie
w dniu 26 listopada 2012 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi P. P. na decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] czerwca 2012 r., znak: [...] w przedmiocie: zezwolenia na realizację inwestycji drogowej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 17 sierpnia 2012 r. P. P. wniósł skargę na decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] czerwca 2012 r., znak: [...] w przedmiocie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 20 września 2012 r. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez nadesłanie 19 odpisów skargi.

Odpis zarządzenia o wezwaniu do uzupełnienia braków formalnych skargi doręczono skarżącemu w dniu 17 października 2012 r. Zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął w dniu 24 października 2012 r.

W dniu 24 października 2012 r. skarżący nadesłał 11 odpisów skargi, a następnie przy piśmie z dnia 19 listopada 2012 r. nadesłał kolejne 3 odpisy skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje

Zgodnie art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), powoływanej dalej jako "p.p.s.a.", jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni. W sytuacji gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi, sąd skargę odrzuca na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.

Należy zauważyć, że w rozpoznawanej sprawie w odpisie zarządzenia skierowanego do strony skarżącej w sposób prawidłowy zostało zawarte wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi.

Termin siedmiodniowy do uzupełnienia braku formalnych skargi upłynął w dniu 24 października 2012 r.

Mimo wezwania skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi we wskazanym terminie i nie nadesłał 19 odpisów skargi.

W tym stanie rzeczy Sąd był zobowiązany odrzucić skargę z mocy art. 58 § 1 pkt 3 w związku z art. 49 § 1 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 15 stycznia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.