Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 10 kwietnia 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 2172/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Mirosława Kowalska przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w dniu 10 kwietnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. G. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [....] lipca 2017 r. Nr [...] w przedmiocie uchylenia decyzji dotychczasowej stwierdzającej zdatność do użytku

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżący – A. G. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję [....] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [....] lipca 2017 r. Nr [....] w przedmiocie uchylenia decyzji dotychczasowej stwierdzającej zdatność do użytku.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...] września 2017 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200 zł (słownie: dwieście złotych), w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu został doręczony skarżącemu w dniu 5 października 2017 r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (karta 17).

W dniu 11 października 2017 r. skarżący wniósł o przyznanie prawa pomocy.

Postanowieniem z dnia 28 grudnia 2017 r. starszy referendarz sądowy odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym dotyczącym zwolnienia od kosztów sądowych.

Następnie, postanowieniem z dnia 9 lutego 2018 r. Sąd, po rozpoznaniu sprzeciwu skarżącego utrzymał w mocy postanowienie z dnia 28 grudnia 2017 r.

Zarządzeniem z dnia 9 lutego 2018 r. - wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 26 września 2017 r. wzywającego skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200 zł w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 12 marca 2018 r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (karta 67), zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 19 marca 2018 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że do dnia 3 kwietnia 2018 r. wpis sądowy w niniejszej sprawie nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a. - ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Ponadto z art. 220 § 3 p.p.s.a. wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

Wobec prawomocnego postanowienia Sądu z dnia 9 lutego 2018 r. - wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 26 września 2017 r. wzywającego skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200 zł w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 12 marca 2018 r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (karta 67), zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 19 marca 2018 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że do dnia 3 kwietnia 2018 r. wpis sądowy w niniejszej sprawie nie został uiszczony.

Powyższe skutkowało stwierdzeniem, że skarżący nie zastosował się do wezwania Sądu i nie uiścił w terminie należnej kwoty wpisu sądowego.

Z powyższych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., odrzucił skargę.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 9 lutego 2018 r., dokument z 28 grudnia 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.