Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 15 maja 2018 r. sygn. akt VII SA/Wa 2337/17 oddalił skargę Miasta [...] na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2017 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności wniesienia odwołania.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 30 lipca 2018 r. wezwano stronę skarżącą kasacyjnie do uzupełnienia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 50 zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie to doręczono 1 sierpnia 2018 r.
Po sprawdzeniu w Rejestrze Opłat Sądowych ustalono, że do dnia 22 sierpnia 2018 r. nie zidentyfikowano do niniejszej sprawy wpłaty z tytułu uzupełnienia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r. poz. 1302, dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Stosownie do § 3 rozporządzenia Rady Ministrów, z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2003 Nr 221, poz. 2193 ze zm.) wpis od skargi kasacyjnej wynosi połowę wpisu od skargi, niemniej jednak niż 100 zł. Wpis od skargi w niniejszej sprawie zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 1 ww. rozporządzenia wyniósł 100 zł, zatem wpis od skargi kasacyjnej należy jest w kwocie 100 zł.
Strona skarżąca kasacyjnie wraz z wniesieniem skargi kasacyjnej uiściła wpis sądowy w kwocie 50 zł. Wobec tego zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 30 lipca 2018 r. wezwano stronę skarżącą kasacyjnie do uzupełnienia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 50 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie doręczono w dniu 1 sierpnia 2018 r., zatem termin do uzupełnienia wpisu upłynął w dniu 8 sierpnia 2018 r.
Biorąc pod uwagę powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu. O zwrocie kosztów postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ww. ustawy.