Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z akt sprawy zaskarżona decyzja [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego została doręczona T. J., za pośrednictwem upoważnionego pracownika R. P. (k. 24 w zw. z k. 52 akt sądowych), w dniu 26 sierpnia 2013 r. wraz pouczeniem, że decyzja jest ostateczna i strona może ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w terminie 30 dni od daty jej doręczenia.
Następnie skarżący T. J. wraz ze współskarżącą w dniu 26 września 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) za pośrednictwem organu złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
W związku z powyższym, na podstawie art. 53 § 1 p.p.s.a. należy stwierdzić, że przedmiotowa skarga została wniesiona przez T. J. z uchybieniem trzydziestodniowego terminu określonego w ustawie.
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Jak wynika z akt sprawy termin do jej wniesienia upłynął T. J. w dniu 25 września 2013 r., a przedmiotowa skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym do organu w dniu 26 września 2013 r., a więc jeden dzień po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego względu skarga T. J. podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzeczono jak w postanowieniu.