Uzasadnienie
W dniu 10 listopada 2010 r. (data stempla urzędu pocztowego) została nadana w urzędzie pocztowym skarga A. M. na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2010 r., nr [...].
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru w/w postanowienie, skierowane na adres skarżącego, zostało odebrane w dniu 1 października 2010 r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 2 listopada 2010 r. tj. po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia postanowienia skarżącej (uwzględniając art. 83 § 2 ppsa).
Z akt sprawy wynika, że postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2010 r., nr [...] zostało odebrane prze A. M. w dniu 1 października 2010 r., zaś skarga nadana została w dniu 10 listopada 2010 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt. 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.