Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 25 marca 2014 r., sygn. akt VII SA/Wa 244/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Włodzimierz Kowalczyk
Rozpoznanie
w dniu 25 marca 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi W. P. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: odmowy wszczęcia postępowania w sprawie postanawia: odrzucić wniosek W. P. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

Uzasadnienie

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowieniem z dnia 22 listopada 2013 r. znak: [...] utrzymał w mocy postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] znak: [...] odmawiające wszczęcia, na wniosek W.P. postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Starosty [...] z dnia [...] Nr [...] znak: [...] zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej Gminie Miastu L. pozwolenia na przebudowę ul. [...] przebudowę mostu na Kanale M. wraz z rozbiórką istniejącej jezdni, rozbiórkę i budowę nowego mostu na rzece Ł. (wraz z przyczółkami), budowę oświetlenia w ciągu ul. [...] wraz z przebudową istniejącej sieci energetycznej w miejscach kolizji, przebudowę fragmentu sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej w L. na działkach o nr ew. [...] obręb [...] i działce o nr ew. [...] obręb [...].

Pismem z dnia 30 grudnia 2013 r. skarżący wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, którą nadał w Urzędzie Pocztowym dniu 31 grudnia 2013 r. (data stempla urzędu pocztowego). W skardze skarżący zawarł wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi uzasadniając go złym stanem zdrowia oraz wstrzymaniem rozpoczęcia budowy mostu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył, co następuje

Zgodnie z art. 87 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu siedmiu dni od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu.

Zgodnie natomiast z art. 88 ww. ustawy, spóźniony lub z mocy ustawy niedopuszczalny wniosek o przywrócenie terminu sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.

Przede wszystkim wskazać należy, iż w ocenie tut. Sądu do uchybienia terminu do wniesienia skargi na zaskarżoną decyzję w tej sprawie nie doszło. Wskazać należy, iż zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 2 grudnia 2013 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi na otrzymane rozstrzygnięcie upływał z dniem 2 stycznia 2014 r. Zważywszy na to, iż skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 31 grudnia 2013 r. w sprawie niniejszej nie nastąpiło uchybienie obowiązującego terminu i z tego względu wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi podlega odrzuceniu z mocy art. 88 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

Z powyższych względów, orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 30 września 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.