Uzasadnienie
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowieniem z dnia 22 listopada 2013 r. znak: [...] utrzymał w mocy postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] znak: [...] odmawiające wszczęcia, na wniosek W.P. postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Starosty [...] z dnia [...] Nr [...] znak: [...] zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej Gminie Miastu L. pozwolenia na przebudowę ul. [...] przebudowę mostu na Kanale M. wraz z rozbiórką istniejącej jezdni, rozbiórkę i budowę nowego mostu na rzece Ł. (wraz z przyczółkami), budowę oświetlenia w ciągu ul. [...] wraz z przebudową istniejącej sieci energetycznej w miejscach kolizji, przebudowę fragmentu sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej w L. na działkach o nr ew. [...] obręb [...] i działce o nr ew. [...] obręb [...].
Pismem z dnia 30 grudnia 2013 r. skarżący wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, którą nadał w Urzędzie Pocztowym dniu 31 grudnia 2013 r. (data stempla urzędu pocztowego). W skardze skarżący zawarł wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi uzasadniając go złym stanem zdrowia oraz wstrzymaniem rozpoczęcia budowy mostu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył, co następuje
Zgodnie z art. 87 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu siedmiu dni od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu.
Zgodnie natomiast z art. 88 ww. ustawy, spóźniony lub z mocy ustawy niedopuszczalny wniosek o przywrócenie terminu sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
Przede wszystkim wskazać należy, iż w ocenie tut. Sądu do uchybienia terminu do wniesienia skargi na zaskarżoną decyzję w tej sprawie nie doszło. Wskazać należy, iż zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 2 grudnia 2013 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi na otrzymane rozstrzygnięcie upływał z dniem 2 stycznia 2014 r. Zważywszy na to, iż skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 31 grudnia 2013 r. w sprawie niniejszej nie nastąpiło uchybienie obowiązującego terminu i z tego względu wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi podlega odrzuceniu z mocy art. 88 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
Z powyższych względów, orzeczono jak w sentencji postanowienia.