Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 7 maja 2014 r., sygn. akt VII SA/Wa 2567/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Jolanta Augustyniak-Pęczkowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 7 maja 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi R. S. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2013 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 12 listopada 2013 r. skarżący wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2013 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego.

Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 3 grudnia 2013 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Pismem z dnia 17 grudnia 2013 r. skarżący złożył wniosek o prawo pomocy.

Postanowieniem referendarza sądowego z dnia 29 stycznia 2014 r. odmówiono skarżącemu prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.

Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 28 marca 2014 r. wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia z dnia 3 grudnia 2013 r. w przedmiocie uiszczenia wpisu sądowego od skargi.

Z akt sprawy wynika, że ww. wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 7 kwietnia 2014 r. Ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi przypadł więc na dzień 14 kwietnia 2014 r.

Po sprawdzeniu w Rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 23 kwietnia 2014 r. nie zidentyfikowano do niniejszej sprawy wpłaty z tytułu wpisu sądowego od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi, zatem skargę należało odrzucić

Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynność skarżącego, od której zależała skuteczność skargi nie została wykonana w terminie, stwierdzić należy, iż skarga wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga zaś podlega odrzuceniu.

W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skargę odrzucono.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 28 sierpnia 2014 r., dokument z 25 lipca 2014 r., dokument z 29 stycznia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.