Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 marca 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 2593/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Włodzimierz Kowalczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 28 marca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. sp. z o.o. z siedzibą w [...] na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] września 2016 r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 października 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. sp. z o.o. z siedzibą w [...] na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] września 2016 r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę.

Pismem z dnia 29 grudnia 2017 r. pełnomocnik skarżącej wniósł skargę kasacyjną.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Natomiast zgodnie z art. 220 § 1 ppsa, sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd na podstawie art. 220 § 3 w/w ustawy.

Zgodnie z zrządzeniami Sądu z dnia 15 stycznia 2018 r. pełnomocnik skarżącego kasacyjnie został wezwany do złożenia wniosku o rozpoznanie skargi kasacyjnej na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy wraz z 5 odpisami poświadczonymi za zgodność z oryginałem, złożenia 3 egzemplarzy odpisów skargi kasacyjnej oraz na podstawie § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2003 Nr 221, poz. 2193 ze zm.), do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 250 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.

W/w pisma zostały doręczone w dniu 22 stycznia 2018 r. W związku z powyższym termin 7 dniowy upłynął z dniem 29 stycznia 2018 r. W wyznaczonym terminie nie zostały nadesłane wymagane pismo wraz z odpisami oraz odpisy skargi. Po sprawdzeniu w Rejestrze Opłat Sądowych ustalono, że do dnia 19 marca 2018 r. nie zidentyfikowano do niniejszej sprawy wpłaty z tytułu wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynności pełnomocnika wnoszącego skargę kasacyjną, od których zależała skuteczność skargi kasacyjnej nie zostały wykonane w terminie, stwierdzić należy, iż skarga kasacyjna wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga kasacyjna zaś podlega odrzuceniu.

Z tego też względu, na podstawie art. 178 i art. 220 § 3 ppsa Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 października 2017 r., dokument z 2 marca 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.