Uzasadnienie
Razem ze skargą na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2017r., znak: [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia, skarżące Stowarzyszenie złożyło wniosek o przyznanie prawa pomocy. Wniosek ten został rozpoznany przez Starszego referendarza sądowego, który na mocy postanowienia z 29 marca 2018 r. odmówił stronie skarżącej przyznania prawa pomocy (zwolnienia od kosztów sądowych). Postanowienie to zostało utrzymane w mocy w dniu 20 czerwca 2018 r. przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
Następnie zarządzeniem z dnia 29 czerwca 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżącego Stowarzyszenia, pod rygorem odrzucenia skargi, o wpłacenie na konto Sądu wpisu sądowego.
Na ww. zarządzenie strona skarżąca złożyła zażalenie, które zostało rozpoznane przez Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 20 września 2018 r. Sąd ten zażalenie oddalił.
W dniu 12 października 2018 r. wezwano skarżące Stowarzyszenie, do wykonania zarządzenia z dnia 29 czerwca 2018 r., w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Jednocześnie poinformowano stronę skarżącą, że składanie kolejnych wniosków o przyznanie prawa pomocy nie przerywa biegu ww. terminu.
Skarżąca otrzymała ww. wezwanie w dniu 2 listopada br., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 9 listopada 2018 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów ustalono, że na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota z tytułu należnego wpisu sądowego w niniejszej sprawie.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.