Uzasadnienie
Stosownie do art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r. poz. 1302, dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Należy wskazać, iż zażalenie strony na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 12 kwietnia 2018 r. wzywające do uiszczenia wpisu zostało oddalone postanowieniem NSA z 13.06.2018 r. II OZ 585/18.
W związku z tym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 czerwca 2018 r. strona skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Strona została jednocześnie pouczona, że w związku z prawomocnym zakończeniem postępowania w przedmiocie prawa pomocy, złożenie kolejnego wniosku o przyznanie prawa pomocy nie wstrzyma biegu do uiszczenia wpisu. Wezwanie skarżącej doręczono w dniu 17 lipca 2018 r. (dowód: zpo - k.85), zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi mijał w dniu 24 lipca 2018 r.
W zakreślonym terminie do niniejszej sprawy nie wpłynęła żadna kwota tytułem uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Biorąc pod uwagę powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu.