Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 29 maja 2014 r. sygn. akt VII SA/Wa 2617/13 odrzucił skargę kasacyjną L. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 marca 2014 r., sygn. akt VII SA/Wa 2617/13 oddalającego skargę L. G. i W. G. na decyzję (...) Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki dobudowy pomieszczenia gospodarczego.
Odpis postanowienia wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżących – adwokatowi P. L. w dniu 2 czerwca 2014 r. (k.111).
W dniu 10 czerwca 2014 r. (data stempla pocztowego) pełnomocnik skarżących wniósł zażalenie na w/w postanowienie Sądu z dnia 29 maja 2014 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 194 § 1 pkt 7 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego przysługuje na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego, którego przedmiotem jest odrzucenie skargi kasacyjnej.
Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
Stosownie zaś do art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W rozpoznawanej sprawie zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 maja 2014 r. sygn. akt VII SA/Wa 2617/13, mocą którego odrzucono skargę kasacyjną L. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 marca 2014 r., wniesione o zostało z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 194 § 2 p.p.s.a.
Z akt sprawy bowiem wynika, że odpis postanowienia z dnia 29 maja 2014 r. został doręczony pełnomocnikowi skarżących - adwokatowi P. L. w dniu 2 czerwca 2014 r. (k-111). Termin do wniesienia zażalenia upływał zatem w dniu 9 czerwca 2014 r. (poniedziałek). Natomiast zażalenie nadane zostało w urzędzie pocztowym w dniu 10 czerwca 2014 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu do jego wniesienia.
W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.