Uzasadnienie
W dniu 7 listopada 2012 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga O. Sp. z o. o. na decyzję Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia [...] nr: [...].
Pismem procesowym z dnia 15 listopada 2012 r., adw. P.R. reprezentujący L.K.- Syndyka masy upadłości O. Sp. z o. o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w W. poinformował, że postanowieniem z 8 listopada 2012 r. Sąd Rejonowy [...][...] Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych ogłosił upadłość O. Sp. z o. o. obejmującą likwidację majątku dłużnika. Sąd ten jednocześnie wyznaczył na Syndyka masy upadłości O. Sp. z o. o. w upadłości likwidacyjnej w W. – L. K. L. K. jako syndyk masy upadłości O. Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej działając w imieniu własnym, lecz na rzecz O. ustanowił swoim pełnomocnikiem adwokata P. R. we wszystkich sprawach dotyczących masy upadłości O. Postanowieniem z dnia 13 grudnia 2012 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił Syndykowi masy upadłości O. Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w W. przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Od powyższego postanowienia nie został wniesiony sprzeciw.
Z tego względu zarządzeniem z dnia zarządzeniem z dnia 9 stycznia 2013 r. wezwano stronę skarżącą Syndyka masy upadłości O. Sp. z o. o. w upadłości likwidacyjnej reprezentowanego przez adw. P. R. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200,00 złotych w terminie 7 dni, od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 23 stycznia 2013 r., a zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 30 stycznia 2013 r.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 14 lutego 2013 r.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 270) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy od skargi.
Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 ww. ustawy, orzeczono jak w sentencji postanowienia.