Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 29 czerwca 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 2679/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Mariola Kowalska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 29 czerwca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi K. W. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2017 r. znak [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę napowietrznej linii elektroenergetycznej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2017 r., znak [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę napowietrznej linii elektroenergetycznej.

Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 13 lutego 2018 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

W odpowiedzi na powyższe zarządzenie skarżąca złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy.

Postanowieniem referendarza sądowego z dnia 25 kwietnia 2018 r. odmówiono skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie częściowego zwolnienia od kosztów sądowych. Po rozpoznaniu sprzeciwu postanowienie to zostało utrzymane w mocy postanowieniem z dnia 7 czerwca 2018 r.

Następnie zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 7 czerwca 2018 r. wezwano skarżącą do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 13 lutego 2018 r. w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Z akt sprawy wynika, że skarżąca odebrała powyższe wezwanie w dniu 14 czerwca 2018 r., zatem ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi przypadł na dzień 21 czerwca 2018 r.

Po sprawdzeniu w Rejestrze Opłat Sądowych ustalono, że do dnia 25 czerwca 2018 r. nie zidentyfikowano do niniejszej sprawy wpłaty z tytułu wpisu sądowego od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

W myśl art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017, poz. 1369 ze zm.) sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd na podstawie art. 220 § 3 w/w ustawy.

W niniejszej sprawie skarżąca nie uiściłą wpisu sądowego od skargi, zatem skargę należało odrzucić.

Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynność strony skarżącej, od której zależała skuteczność skargi nie została wykonana w terminie, stwierdzić należy, iż skarga wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga zaś podlega odrzuceniu.

W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skargę odrzucono.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 czerwca 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.