Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 28 października 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu sprawy w trybie uproszczonym, oddalił skargę L. L. postanowienie Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] października 2013 r., znak: [...].
W dniu 17 marca 2016 r. (data nadania w UP) wpłynęło do Sądu pismo L. L., zawierające prośbę (wniosek) o wydanie ww. wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wyżej wymienione pismo zostało potraktowane jako wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 października 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia odpisu sentencji wyroku.
O powyższym skarżący został poinformowany w piśmie z dnia 29 października 2015 r., doręczonym w dniu 12 listopada 2015 r., przy którym przesłany został L. L. odpis sentencji wyroku z dnia 28 października 2015 r.
W niniejszej sprawie skoro odpis sentencji wyroku został doręczony skarżącemu w dniu 12 listopada 2015 r., to termin do złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia upłynął z dniem 19 listopada 2015 r.
Wniosek skarżącego, wniesiony w dniu 17 marca 2016 r. z uchybieniem terminu do jego wniesienia, jako spóźniony nie może więc zostać uwzględniony.
Z uwagi na powyższe na podstawie art. 141 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w postanowieniu.