Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 25 marca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę z uwagi na fakt, że wniesiona została po upływie terminu do jej wniesienia i nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
W dniu 29 kwietnia 2014 r. pełnomocnik skarżącej wniósł skargę kasacyjną.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Zgodnie z zrządzeniem Sądu z dnia 6 maja 2014 r. pełnomocnik skarżącego kasacyjnie został wezwany m. in. do złożenia pełnomocnictwa procesowego uprawniającego B. sp. z o.o. z siedzibą w W. do działania w imieniu skarżącego – Wspólnoty Mieszkaniowej [...] w W. przed sądami administracyjnymi w tym do udzielania dalszych pełnomocnictw.
W/w pismo zostało doręczone w dniu 14 maja 2014 r., a więc wyznaczony termin do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej upłynął z dniem 21 maja 2014 r. W tym czasie stosowne pełnomocnictwo nie zostało złożone.
Termin siedmiodniowy jest terminem ustawowym, który nie może być skracany, ani przedłużany. Mając na uwadze, że czynność pełnomocnika wnoszącego skargę kasacyjną, od której zależała skuteczność skargi kasacyjnej nie została wykonana w terminie, stwierdzić należy, iż skarga kasacyjna wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga kasacyjna zaś podlega odrzuceniu.
Z tego też względu, na podstawie art. 178 ppsa Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w pkt I sentencji postanowienia. O kosztach jak w pkt II sentencji orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 w/w ustawy.