Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 3 grudnia 2014 r. skarżący M. R. został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego w niniejszej sprawie, w wysokości 100 zł. Zarządzenie powinno być wykonane w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało odebrane przez skarżącego w dniu 16 grudnia 2014 r. Wyznaczony siedmiodniowy termin na dokonanie wpłaty minął zatem z upływem dnia 23 grudnia 2014 r., natomiast wpis uiszczony został w dniu 24 grudnia 2014 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis. Natomiast zgodnie z art. 85 ww. ustawy czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę upływie terminu jest bezskuteczna.
W niniejszej sprawie wpis został uiszczony po terminie. Z uwagi na uchybienie terminu, zgodnie z art. 85 cyt. ustawy, czynność ta jest bezskuteczna. Dlatego w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji.
O zwrocie kosztów postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ww. ustawy.