Uzasadnienie
Pismem z dnia 2 grudnia 2013r., nadanym w dniu 9 stycznia 2014r. skarżąca wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem organu skargę na decyzję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia [...] listopada 2013 r., znak [...] w przedmiocie odmowy wydania zezwolenia na lokalizację zjazdu z drogi krajowej.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że ww. decyzja została doręczona skarżącej w dniu 13 listopada 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej p.p.s.a. – sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W niniejszej sprawie ostatni dzień tego terminu, liczonego od dnia 13 listopada 2013 r. upłynął z dniem 13 grudnia 2013 r. Natomiast skarga, mimo że widnieje na niej data 2 grudnia 2013r., to została nadana w Urzędzie Pocztowym dopiero w dniu 9 stycznia 2014r., a zatem po upływie ustawowego terminu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. postanowiono odrzucić skargę.