Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpatrzeniu skargi M. R. na decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] listopada 2011 r., znak: [...] wyrokiem z dnia 8 października 2012 r. uchylił zaskarżoną decyzję.
Pismem z dnia 27 stycznia 2013 r. (data wpływu do Sądu 30 stycznia 2013 r.) skarżący M. R. wniósł wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzupełnienie ww. wyroku jednocześnie występując o uzupełnienie powyższego orzeczenia w zakresie zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Postanowieniem z dnia 19 lutego 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił ww. wniosek M. R. o przywrócenie terminu. Z akt sprawy wynika, że skarżący nie zaskarżył ww. postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. –Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu, a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia- zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.
Z powyższego przepisu wynika, że strona może skutecznie wnieść o uzupełnienie wyroku pod warunkiem zachowania ustawowego terminu w nim wskazanego. Przepis ten mówi o czternastodniowym terminie zaczynającym swój bieg od dnia doręczenia lub ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie skarżący otrzymał wyrok Sądu z dnia 8 października 2012 r. w dniu 4 stycznia 2013 r. Zatem czternastodniowy terminu do wniesienia wniosku o uzupełnienie tego wyroku upłynął z dniem 18 stycznia 2013r. Tymczasem przedmiotowy wniosek został wniesiony w dniu 27 stycznia 2013 r. (data stempla pocztowego na kopercie), a więc z przekroczeniem ustawowego terminu do jego wniesienia.
Wskazać należy, że wprawdzie skarżący M. R. zwrócił się z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzupełnienie ww. wyroku, jednakże Sąd postanowieniem z dnia 19 lutego 2013 r. wniosek ten oddalił. Z akt sprawy wynika, że na powyższe rozstrzygnięcie skarżący nie wniósł zażalenia.
Mając na uwadze, iż wniosek skarżącego o uzupełnienie wyroku został wniesiony po upływie terminu zakreślonego w art. 157 § 1 p.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, orzekł jak w sentencji postanowienia.