Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 24 kwietnia 2013 r., sygn. akt VII SA/Wa 373/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Mirosława Pindelska (spr.) Sędzia WSA - Elżbieta Zielińska- Śpiewak Sędzia WSA - Joanna Gierak -Podsiadły
Rozpoznanie
w dniu 24 kwietnia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. R. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2011 r. znak: [...] w przedmiocie wycofania wyrobu z obrotu

Sentencja

postanawia:

  1. oddalić wniosek o uzupełnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 października 2012 r.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpatrzeniu skargi M. R. na decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] listopada 2011 r., znak: [...] wyrokiem z dnia 8 października 2012 r. uchylił zaskarżoną decyzję.

Pismem z dnia 27 stycznia 2013 r. (data wpływu do Sądu 30 stycznia 2013 r.) skarżący M. R. wniósł wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzupełnienie ww. wyroku jednocześnie występując o uzupełnienie powyższego orzeczenia w zakresie zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Postanowieniem z dnia 19 lutego 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił ww. wniosek M. R. o przywrócenie terminu. Z akt sprawy wynika, że skarżący nie zaskarżył ww. postanowienia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Zgodnie z art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. –Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu, a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia- zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.

Z powyższego przepisu wynika, że strona może skutecznie wnieść o uzupełnienie wyroku pod warunkiem zachowania ustawowego terminu w nim wskazanego. Przepis ten mówi o czternastodniowym terminie zaczynającym swój bieg od dnia doręczenia lub ogłoszenia wyroku.

W niniejszej sprawie skarżący otrzymał wyrok Sądu z dnia 8 października 2012 r. w dniu 4 stycznia 2013 r. Zatem czternastodniowy terminu do wniesienia wniosku o uzupełnienie tego wyroku upłynął z dniem 18 stycznia 2013r. Tymczasem przedmiotowy wniosek został wniesiony w dniu 27 stycznia 2013 r. (data stempla pocztowego na kopercie), a więc z przekroczeniem ustawowego terminu do jego wniesienia.

Wskazać należy, że wprawdzie skarżący M. R. zwrócił się z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzupełnienie ww. wyroku, jednakże Sąd postanowieniem z dnia 19 lutego 2013 r. wniosek ten oddalił. Z akt sprawy wynika, że na powyższe rozstrzygnięcie skarżący nie wniósł zażalenia.

Mając na uwadze, iż wniosek skarżącego o uzupełnienie wyroku został wniesiony po upływie terminu zakreślonego w art. 157 § 1 p.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 lutego 2013 r., dokument z 8 października 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.