Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 maja 2014 r., sygn. akt VII SA/Wa 502/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Krystyna Tomaszewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 maja 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi K. B., Z. B., M. J. i I. B. na decyzję M. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku sporządzenia i przedstawienia projektu budowlanego zamiennego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę K. B.

Uzasadnienie

Skarżący – K. B., Z. B., M. J. i I. B. w dniu 6 marca 2014 r. (data stempla pocztowego) wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję M. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku sporządzenia i przedstawienia projektu budowlanego zamiennego.

Z akt sprawy wynika, że zaskarżona decyzja M. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [....] r., została doręczona K. B. w dniu 30 stycznia 2013 r.

Postanowieniem z dnia 16 maja 2014 r. sygn. akt VII SA/Wa 502/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 §1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., odrzucił skargę: Z. B., M. J. i I. B., bowiem nie uiścili należnej kwoty wpisu oraz nie nadesłali odpisów skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Zgodnie z dyspozycją przepisu art. 83 § 1 powołanej ustawy terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 83 § 2 ww. ustawy jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że zaskarżona decyzja M. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] r., została doręczona K. B. w dniu 30 stycznia 2013 r. Zatem trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 3 marca 2014 r. (poniedziałek), w myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. K. B. natomiast wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 6 marca 2014 r. (data stempla pocztowego), a zatem po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 maja 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.