Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 czerwca 2018 r., sygn. akt VII SA/Wa 508/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Joanna Gierak-Podsiadły przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w dniu 28 czerwca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M.K. na decyzję Wojewody M. z dnia [....] grudnia 2017 r. nr [....] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowalnego i udzielenia pozwolenia na budowę

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca – M. K. wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Wojewody M. z dnia [....] grudnia 2017 r. nr [....] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowalnego i udzielenia pozwolenia na budowę.

W dniu [....] marca 2018 r. skarżącą wniosła o przyznanie prawa pomocy.

Postanowieniem z dnia 9 kwietnia 2018 r. starszy referendarz sądowy odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 22 maja 2018 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu sprzeciwu skarżącej, utrzymał w mocy postanowienie z dnia 9 kwietnia 2018 r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...] maja 2018 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia został doręczony skarżącej w dniu 1 czerwca 2018 r. (karta 51). Zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 8 czerwca 2018 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że do dnia 15 czerwca 2018 r. wpis sądowy w niniejszej sprawie nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Ponadto, z art. 220 § 3 p.p.s.a. wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

Wobec prawomocnego postanowienia z dnia [....] maja 2018 r. zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...] maja 2018 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia został doręczony skarżącej w dniu 1 czerwca 2018 r. (karta 51). Zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 8 czerwca 2018 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że do dnia 15 czerwca 2018 r. wpis sądowy w niniejszej sprawie nie został uiszczony.

Stwierdzić zatem należy, że skarżąca nie zastosowała się do wezwania Sądu i nie uiściła w terminie należnej kwoty wpisu sądowego.

Z powyższych względów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., odrzucił skargę.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 maja 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.