Uzasadnienie
W dniu 16 grudnia 2014 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym) skarżący – S. K. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [....] listopada 2014 r., nr: [....] w przedmiocie nakazu doprowadzenia obiektu do stanu poprzedniego.
Z akt sprawy wynika, że decyzja [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2014 r. została doręczona skarżącemu w dniu 10 listopada 2014 r. na adres: ul. [...], [....], wraz z prawidłowym pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia środka zaskarżenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwana dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach administracyjnych sprawy wynika, że zaskarżona decyzja z dnia [...] listopada 2014 r. została doręczona skarżącemu w dniu 10 listopada 2014 r. na adres: ul. [....] - adres jest tożsamy z adresem wskazanym w skardze do Sądu w sprawie. Zatem trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 10 grudnia 2014 r. (środa). Skarżący natomiast wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 16 grudnia 2014 r. (data stempla pocztowego), a zatem po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia. Skarga wpłynęła do zaskarżonego organu w dniu 18 grudnia 2014 r. Należy również wskazać, że powyższe informacje, w szczególności data złożenia skargi do Sądu w niniejszej sprawie, są zbieżne z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej Poczty Polskiej, pozwalającymi na śledzenie przesyłek, dostępne pod adresem: http://emonitoring.poczta-polska.pl/. Wydruk z powyższej strony internetowej został dołączony do akt sądowych sprawy – karta 21.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.
O zwrocie kosztów postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ww. ustawy.