Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270, zwanej dalej "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl art. 58 § 1 pkt 2 sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W przedmiotowej sprawie zaskarżona decyzja doręczona została skarżącemu w dniu 13 września 2013 r., termin do wniesienia skargi upłynął więc z dniem 14 października 2013 r. Skarga została wniesiona w dniu 20 lutego 2014 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a więc po upływie terminu określonego w art. 53 ustawy.
Należy jednocześnie zauważyć, że postanowieniem z dnia 24 czerwca 2014 r. Sąd, po rozpoznaniu wniosku strony skarżącej o przywrócenie terminu do wniesienia skargi, odmówił przywrócenia terminu. Skarżący nie złożył na to postanowienie zażalenia, tym samym stało się ono prawomocne.
Z uwagi zatem na wniesienie skargi po terminie określonym w art. 53 ustawy, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. orzeczono jak w sentencji postanowienia.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ww. ustawy.