Uzasadnienie
B. D. wniósł w dniu 28 grudnia 2014 r. (data stempla urzędu pocztowego) skargę na decyzję Wojewody [...] nr: [...] z dnia [...] listopada 2014 r. Skarga zawierała wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych w całości.
Postanowieniem z dnia 24 lutego 2015 r. referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych. Wobec niewniesienia sprzeciwy postanowienie to stało się prawomocne.
Zarządzeniem przewodniczącego wydziału z dnia 1 kwietnia 2015 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł. Wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 7 kwietnia 2015 r., zatem termin do jego wykonania upływał z dniem 14 kwietnia 2015 r.
Jak wynika z dokumentacji księgowej, do dnia 24 kwietnia 2015 r. wpis nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, Sąd orzekł jak w postanowieniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.