Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 25 marca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę J. G. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2008 r., Nr: [...], w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego.
Wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony organowi administracji w dniu 4 maja 2009 r..
W dniu 3 sierpnia 2009 r. wpłynęła do Sądu skarga kasacyjna [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego reprezentowanego przez radcę prawnego M. N., sporządzona w dniu 31 lipca 2009 r., zaskarżająca wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 marca 2009 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 173 § 1 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. -Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, wniesiona w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.
Na podstawie art. 178 w/w ustawy sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie organ administracji otrzymał wyrok wraz z uzasadnieniem w dniu 4 maja 2009 r., a więc 30 dniowy termin do złożenia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 3 czerwca 2009 r. [...] Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego złożył zaś skargę kasacyjną od wyroku w dniu 3 sierpnia 2009 r. r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu do jej złożenia.
Mając powyższe na uwadze, wobec niezachowania terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono jak w sentencji postanowienia.